Urbanator w trasie

Urbanator_Tour

Już we wrześniu Michal Urbaniak rusza w trasę z Urbanatorem, promującą najnowszą płytę swojego międzynarodowego projektu pod tytułem „Beats & Pieces”. W trakcie touru odbędzie się też w Łodzi 11. edycja Urbanator Days, czyli dwudniowe wydarzenie złożone z warsztatów i koncertu połączonego z jam sessions (www.urbanatordays.com) .

Podczas tegorocznej trasy obok Urbaniaka (violin, sax, lirycon) wystąpią: Troy Miller – perkusja, Michael Patches Stewart – trąbka, Femi Temowo – gitara, Otto Williams – bas, Marek Pedziwiatr – instrumenty klawiszowe, Andy Ninvalle – rap.

Urbanator zagra w następujących miastach:

8 września: Kraków, Kino Kijów, godz. 20.00

9 września: Warszawa, BOK Białołęcki Ośrodek Kultury, godz. 19.00

10 września: Poznań, Aula UAM, godz. 20.00

11 września: Łódź, Klub Wytwórnia URBANATOR DAYS – warsztaty, godz.16.00

12 września: Łódź, Klub Wytwórnia , godz. 19.00, gość: EABS

14 września: Toruń, CKK Jordanki, godz. 19.00

Urbanator to  międzynarodowy projekt Urbaniaka, powołany do życia w Nowym Jorku na przełomie lat 80. i 90. Wydawnictwa wytwórni Hip Bop Records potwierdziły pozycję Urbanatora na amerykańskim rynku. Zespół współtworzą fantastyczni muzycy nowojorskiej i londyńskiej sceny muzycznej. Pod szyldem Urbanatora (wymiennie) grali m.in.: Lenny White, Frank Parker, Troy Miller (drums); All McDowell, Otto Williams, Marcin Pospieszalski (bas); Jon Dryden, Xantone Blacq, Pawel Tomaszewski , Marek Pędziwiatr (keyboards); Femi Temowo, Ed Hamilton, Jane Getter (guitar); Tom Browne , Michael Patches Stewart (trumpet); Solid, Andy Ninvalle, OSTR (rap).

Urbanator Days to projekt, który Urbaniak realizuje od 2005 roku; skierowany jest do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach.  Do tej pory wzięło w nim udział ok. 15 tys. słuchaczy i 700 uczestników warsztatów w kilkunastu miastach w Polsce (m.in. w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Białymstoku czy Gomunicach). Szczegóły i zapisy na stronie www.urbanatordays.com.

„Lizard” ma zaszczyt patronować temu wydarzeniu/