10 Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Podczas jubileuszowej edycji, od 24 do 28 września można będzie zobaczyć i usłyszeć wszystko, co jest znakiem rozpoznawczym festiwalu: znakomitych muzyków, oryginalny, niekomercyjny repertuar i opowieści o świecie, w którym tradycja jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.

 
Na Skrzyżowaniu Kultur spotykają się  najwybitniejsi twórcy world music” – mówi dyrektor artystyczna Maria Pomianowska. To największa w Polsce prezentacja muzyki świata i wielokulturowości.  Od 2005 roku festiwal gościł 177 artystów z 60 krajów i 6 kontynentów. Wśród nich takie gwiazdy jak Femi Kuti, Jivan Gasparyan, Concha Buika, Alim Qasimov, Youssou N’Dour, Lady Smith Black Mambazo, Salif Keita, Trilok Gurtu, Sara Tavares, czy Jasmin Levy.

10 Festiwal Skrzyżowanie Kultur
Co roku przyciąga kilkunastotysięczną publiczność, a każdy z koncertów w namiocie festiwalowym budowanym przed PKiN gromadzi ponad 1200 widzów. Program wydarzenia przygotowuje Rada Programowa: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna), Maciej Szajkowski, Marta Dobosz. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Stołeczna Estrada.

 
Prezentujemy muzykę jakiej słucha świat, ale nie tę z list przebojów” – dodaje Marta Dobosz. – „Pokazujemy, że  świat jest różnorodny i pełen niesamowitych rytmów, tradycji i historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nieustanie przypominamy, że w globalizującym się świecie ważne jest poszukiwanie korzeni”.

10 Festiwal Skrzyżowanie Kultur
PROGRAM 10. FESTIWALU SKRZYŻOWANIE KULTUR
24.09 (środa), godz. 19
Teta (Madagaskar) Hugh Masekela, Nomfusi (RPA)
25.09 (czwarek), godz. 19
Sounds Like Poland
26.09 (piątek), godz. 19
Su: m (Korea Południowa) Mahmoud Ahmed (Etiopia)
27.09 (sobota), godz. 19
Zé Luis (Republika Zielonego Przylądka) Barbatuques (Brazylia)
28.09 (niedziela), godz. 19
Rastak (Iran)
Mascarimiri (Włochy)

Więcej informacji oraz bilety na: http://www.festival.warszawa.pl/