Jean Luc Ponty wystąpi podczas tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej

jean-luc-ponty-1

Jean Luc Ponty, wybitny francuski skrzypek będzie jedną z głównych gwiazd dwudziestej już edycji festiwalu Lotos Jazz Festiwal – Bielska Zadymka Jazzowa. Koncert odbędzie się 22 lutego w klubie Klimat.

Jean Luc Ponty znakomicie łączy brzmienia klasycznego rocka progresywnego z specyficznym jazzem spod znaku Django Reinhardt’a tworząc unikatową mieszankę fusion. Jego dorobek artystyczny począwszy od współpracy z Frankiem Zappą poprzez albumy nagrane z Mahavisnu Orchestra i Alem Di Meolą aż po solowe dokonania wciąż budzi uznanie na całym świecie. Płyty takie jak Enigmatic Ocean czy Imaginary Voyage to kwintesencja muzyki jazz-rockowej, której muzyk jest jednym z prekursorów. W Bielsku Ponty wystąpi w kwintecie. Obok wirtuoza skrzypiec zagrają: Jean Marie Ecay – gitara, Guy Nsangue Akwa – bas, Damien Schmitt – perkusja oraz William Lecomte – instrumenty klawiszowe. Koncert odbędzie się w ramach repertuaru „Atlantic Years”, który zawiera najciekawsze kompozycje z okresu współpracy artysty z legendarną wytwórnią Atlantic Records.

Zanim mistrz pojawi się na scenie czeka nas także występ Monty Alexander Trio, czyli w opinii wielu ekspertów jednego z ważniejszych amerykańskich muzyków jazzowych. Na takie miano pochodzący z Kingston pianista zasłużył niezwykle ekspresyjną, biegłą technicznie grą oraz wyrafinowanym łączeniem jazzu z reggae.

http://zadymka.pl/

http://www.ponty.com/