Lizard patronem medialnym 11 edycji Krakowskiej Jesieni Jazzowej

kjj

 

W październiku i listopadzie Kraków stanie się po raz jedenasty europejską stolicą muzyki improwizowanej, a to za sprawą kolejnej edycji festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa. Magazyn Lizard ma przyjemność po raz pierwszy objąć patronat medialny nad imprezą, która na stałe zagościła w kulturalnym kalendarzu Krakowa, Polski i Europy.

Tegoroczną edycję zapowiedział koncert duetu Agusti Fernandez (fortepian) i Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa), a pierwszym wydarzeniem był koncert międzynarodowego kwartetu Switchback w składzie: Mars Williams (saksofony), Wacław Zimpel (klarnety), Hilliard Greene (kontrabas), Klaus Kugel (perkusja).

Zasadnicza część festiwalu rozpocznie się pod koniec października od dwóch koncertów z udziałem pochodzącej z Prowansji kontrabasistki Joëlle Léandre, która podczas tegorocznej Jesieni świętować będzie czterdziestolecie obecności na scenie. W Krakowie wystąpi 23 października w duecie z trębaczem Jean-Luc Cappozzo, a dzień później w składzie trio Les Diaboliques, które współtworzy z pianistką Irène Schweizer i brytyjską wokalistką Maggie Nichols.

joelle_leandre-fot-hrvoje-go-plakat

Joelle Leandre fot. Hrvoje Go (Wikimedia Commons)

Kolejnym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie rezydencja brytyjskiego kontrabasisty Barry’ego Guy’a. Muzyk będzie koncertowałw Krakowie z różnymi składami w dniach od 27 do 31 października. Liderowi na scenie towarzyszyć będą m.in. wokalistka SavinaYannatou, gitarzysta Ben Dwyer, pianista Agustí Fernández, nie zabraknie oczywiście też skrzypaczki Mayi Homburger.

barry-guy-fot-peter_gannushkin

Barry Guy fot.Peter Gannushkin

W dniach od 6 do 8 listopada festiwalowa publiczność będzie miała okazję usłyszeć szwedzkiego saksofonistę Matsa Gustafssona, który wraz z zespołem Nu Ensemble przedstawi pod Wawelem swoje wariacje na temat twórczości Franka Zappy.

mats-gustafsson1

Mats Gustafsson fot. Krzysztof Penarski

 

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę festiwalu: KRAKOWSKA JESIEŃ JAZZOWA

kjj-patroni