LIZARD patronem najnowszych reedycji płyt Led Zeppelin!

Z nieukrywaną dumą możemy się pochwalić, że zostaliśmy patronem nowych edycji CD Led Zeppelin. Na każdym z wydań znajdziecie nazwę Lizard na nalepce. A czy w Lizardzie znajdzie się coś o Led Zeppelin?Oczywiście! Ale o szczegółach poinformujemy niedługo :). A teraz jeszcze kilka słów o samych reedycjach. Są to w końcu pierwsze tak bogate wydania tych klasycznych płyt:

„Klasyki Led Zeppelin w nowych, bogatszych wersjach!

Trzy niezapomniane rockowe albumy w nowych wersjach!

Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzyma na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty „Led Zeppelin”, „II” i „III” ponownie trafią do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach! Zadowoleni będą wszyscy – miłośnicy delektowania się genialnymi piosenkami Led Zeppelin z czarnego krążka, preferujący nośnik CD, zwolennicy konsumowania muzyki z plików dźwiękowych, jak również kolekcjonerzy, dla których najważniejsze są zawsze specjalne edycje, boxy, wcześniej niepublikowane nagrania, itp. Jimmy Page wykonał benedyktyńską pracę, remasterując albumy „Led Zeppelin”, „II” i „III” na podstawie oryginalnych analogowych taśm, a także przeczesując swoje przepastne domowe archiwa, w poszukiwaniu dodatkowych nagrań z dawnych czasów, celem uatrakcyjnienia reedycji. Dzięki tej wytężonej pracy wspomniane płyty zyskały nowe życie. Życie, które poznamy 2 czerwca 2014 roku, gdy wznowienia „Led Zeppelin”, „II” i „III” będą miały swoją premierę.

Led Zeppelin I Deluxe Edition Box

Do każdej ze wznowionych płyt, gitarzysta Led Zeppelin przygotował do towarzystwa bonusowy krążek. Aczkolwiek jest możliwość zaopatrzenia się tylko w pojedynczy,
zremasterowany album. I tak, do „Led Zeppelin” Page dodał koncert grupy z paryskiej „Olympii”, z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała
ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich. „II” bogatsza jest o CD z ośmioma utworami, numerami z albumu w wersjach wcześniej niepublikowanych z różnych sesji nagraniowych. Jest też piękny prezent dla fanów klasycznego rocka w postaci nigdy wcześniej niewydanego utworu „La La”. Do płyty „III” Jimmy Page postanowił dołączyć dysk z dziewięcioma numerami, głównie znanymi z płyty, lecz tutaj zawartych w innych wersjach z sesji nagraniowych. Są też trzy wcześniej niepublikowane kompozycje – „Jennings Farm Blues” (instrumentalny wstęp do „Bron-Yr-Aur Stomp”), „Bathroom Sound” (instrumentalna wersja „Out On The Tiles”) oraz miks dwóch bluesowych klasyków, „Keys To The Highway/Trouble In Mind”.

„Otworzyłem właśnie portal, dzięki któremu można się przenieść w czasie do chwil, w których Led Zeppelin nagrywał płyty” – mówi Jimmy Page. „To wybór niedokończonych utworów, wstępnych miksów, podkładów, alternatywnych wersji, a także nowych kawałków, które wtedy zarejestrowaliśmy”. Przenieśmy się więc i przygotujmy na kolejne wznowienia. Plany Jimmy’ego Page’a obejmują bowiem wznowienie wszystkich studyjnych albumów Led Zeppelin!

Led Zeppelin I Deluxe Edition Box 2CD 2LP sklep

Oto wszystkie format wznowień płyt Led Zeppelin:
• Pojedyncze CD – zremasterowany album w rozkładanej kopercie (gatefold card wallet), z osmiostronicową książeczką.
• Deluxe Edition (2CD) – zremasterowany album plus bonusowy dysk audio, plus 16-stronicowa książeczka.
• LP – zremasterowany album na 180-gramowym winylu, w kopercie bedącej dokładną repliką tej z pierwszego wydania
• Deluxe Edition Vinyl – zremasterowany album plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
• Pliki cyfrowe – zremasterowany album i dodatkowy dysk będą dostępne na platformach oferujących muzykę w tym formacie.
• Super Deluxe Boxed Set – a w nim:
- zremasterowany album na CD zapakowany jako replika winyla.
- dodatkowy dysk audio w kartonowej kopercie.
- zremasterowany album na 180-gramowym winylu w kopercie będącej reppliką tej z pierwszej edycji.
- dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
- karta z kodem do ściągnięcia utworów w formacie high-definition audio, 96kHz/24 bit. (numery live zmiksowane w 48kHz/24 bit).
- 70-stronicowa książka w twardej oprawie, z wieloma rzedkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami oraz innymi pamiątkami.
- wysokiej jakości wydruk oryginalnej okładki; pierwszych 30 tys. będzie ręcznie numerowanych.
- wznowienie albumu „Led Zeppelin” będzie też zawierać replikę oryginalnych materiałów promocyjnych wytwórni Atlantic.

Led Zeppelin III Deluxe Edition Box 2CD 2LP sklep

Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame. Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo „Celebration Day”.”

 

Z informacji prasowej Warner Music Poland.