„Lizard” patronuje: trasa koncertowa Macieja Fortuny

CONCERT INSIDE THE VOLCANO_smallZnów patronujemy! Tym razem jest to europejska trasa koncertowa promująca dwupłytowy album Macieja Fortuny. Wydawnictwo przedstawiać będzie zapis audio i wideo pierwszego koncertu polskiego zespołu wewnątrz wulkanu. Tournee objęło do tej pory koncerty w Polsce i na Litwie. W związku z przygotowywaną na 26. stycznia 2018 roku polską premierą płyty, w listopadzie bieżącego roku odbędzie się europejska trasa koncertowa zapowiadająca premierę.

CONCERT INSIDE THE VOLCANO to historia muzycznej podróży na wielu poziomach wrażliwości.
Wyprawa do miejsca, gdzie zastygłe tony magmy utworzyły wyjątkową salę koncertową. W sierpniu 2016 roku, po raz pierwszy, ciszę wykutą we wnętrzu islandzkiego wulkanu Thrihnukagigur przerwały dźwięki jazzowej trąbki. Polskie utwory ludowe wybrzmiały na dnie głębokiego na ponad 120 metrów krateru, jedynego takiego miejsca na Ziemi, w którym zastygająca lawa utworzyła jaskinię o bajecznych warunkach akustycznych.
Dwupłytowy album, zawierający film dokumentalny z podróży do wulkanu oraz nagrania zarejestrowane w jego wnętrzu, jest efektem marzycielskiego pomysłu potrzebującego jednak do swej realizacji
skomplikowanej logistycznie operacji. Blisko pół tony sprzętu, setki godzin prób i przygotowań, 3600
kilometrów podróży oraz zmierzenie się z wyzwaniem jakim dla instrumentów i ludzkiego głosu jest
temperatura bliska 0 stopni Celsjusza.
Koncerty zaplanowane w ramach europejskiej trasy koncertowej:
08.11.2017 – Kaliningrad, Festiwal Jazz w Filharmonii, Rosja,
11.11.2017 – Las Palmas, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania,
17.11.2017 – Rapperswil, Zamek, Muzeum Polskie, Szwajcaria,
22.11.2017 – Kutaisi, Opera Państwowa, Gruzja.