Lizard 4 (jesień 2011)

 

Lizard 3(4)/2011

KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU

Premiera: 19.09.2011

W numerze:

CD! Prosto z norweskiego lasu – nagrania Termo Records: Wobbler, White Willow, In Lingua Mortua, The Opium Cartel i inni

A KING CRIMSON PROJEKCT: O zaskakującym wydawnictwie sygnowanym przez Jakko Jakszyka, Roberta Frippa i Mela Collinsa opowiada ten ostatni. Wspominamy także czasy Camel.

KING CRIMSON: Trzydzieści lat po premierze „Discipline” sprawdzamy, jak doszło do powstania tego niezwykłego albumu.

KATE BUSH: Chwilę po „The Director’s Cut” i chwilę przed nowym albumem – Agnieszka Wilczyńska zagląda do świata tej wyjątkowej wokalistki.

MILLENIUM: Niestrudzeni wojownicy polskiego neo-proga wydają pierwszy w swojej karierze podwójny album. Dobra okazja by się zatrzymać i spojrzeć wstecz.

WOBBLER: Ich muzyka udowadnia, że lata 70. nigdy się nie kończą. Z okazji trzeciego albumu Michał Wilczyński rozmawia z jednym z najważniejszych przedstawicieli retro-proga.

SKOK W BOK: Muzycy, którzy nigdy nie porwali się na wielką, solową karierę nagrali całe mnóstwo doskonałych albumów. Wybraliśmy dla was najlepsze.

MAHAVISHNU ORCHESTRA: Barnaba Siegel sprawdza, jak doszło do powstania i upadku niezapomnianej legendy jazz-rocka.

AFFINITY: Piotr Chlebowski kontynuuje podróż w świat zespołów jednej płyty. Tym razem o niezwykłej mieszance soulu, jazzu, rocka i twórczości Boba Dylana.

LARRY FAST: Choć znany jest głównie jako klawiszowiec Petera Gabriela, ma na swoim koncie także sporo solowych osiągnięć. Maurycy Nowakowski pyta o najciekawsze.

CARAVAN: Mała wyprawa w krainę szarości i różu – od pierwszych pomysłów, poprzez nagrania, aż po premierę jednej z najważniejszych płyt sceny Canterbury.

RECENZUJEMY: podwójny Steven Wilson, solowy Nosound, niemiecki Armaggedon, odświeżonych Skaldów, gwiazdy fusion na DVD oraz zaskakującą liczbę płyt powiązanych na różne sposoby z Yes.

PONADTO: Sprawdzamy, co nowego u Riverside i Quidam, przeglądamy dokonania Areny, segregujemy klony Gentle Giant oraz próbujemy opisać muzykę Paristetris.

Fotografia na okładce: Peter Noble / Getty

Płyta do magazynu dołączona dzięki sklepowi Takt24.pl i firmom Takt oraz Audio Cave.