Lizard 7 (lato 2012)

Lizard 7 (lato 2012)

Lizard 7 (lato 2012)

KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU

Premiera: 18.06.2012

CD! Suffolk Sound – zaglądamy do bogatego katalogu wytwórni Backwater Records i wyciągamy prawdziwe folkowo-psychodeliczne perły – z The Future Kings of England na czele!

TONY BANKS / GENESIS: Lider progresywnej legendy opowiada Łukaszowi Hernikowi o swoim nowym, klasycznym bestsellerze oraz uprawianiu ogródka.

ANATHEMA: Najnowszy album zespołu, „Weather Systems”, wyprzedane koncerty w Polsce i zapowiedź kolejnych – to tylko trzy z wielu powodów, by znowu porozmawiać z przesympatycznym Vincentem.

QUIDAM: Choć stażem przynależą do legend, to nie zamierzają odcinać kuponów. Najnowszy album „Saiko” i skrajne reakcje na jego publikację doskonale to potwierdzają. A my sprawdzamy, co na to Maciej Meller.

VANILLA FUDGE: Perkusista zespołu, Carmine Appice opowiada Andrzejowi Dorobkowi o wzlotach i upadkach legendy psychodelicznego rocka.

MICHAŁ URBANIAK: W latach 70. muzyka polskiego skrzypka i saksofonisty była synonimem wyśmienitego fusion. Ówczesne wydawnictwa Urbaniaka przypomina Barnaba Siegel.

JAPONIA: Jeśli Japonia, to Kurosawa. Jeśli Kurosawa, to Siedmiu Samurajów. Jarosław Sawic szuka ich siedmiu progresywnych odpowiedników – zapraszamy na wycieczkę po japońskim rocku.

REFUGEE: Kolejny kultowy zespół jednej płyty opisany przez Piotra Chlebowskiego. Wszystko o wyśmienitych, a niedocenionych mistrzach symfonicznego rocka.

SBB: Przyglądamy się bliżej historii albumu „Welcome”, szukając jego źródeł i kontynuacji. Pomagają nam muzycy i niepublikowane zdjęcia Tomasza Sikory.

RECENZUJEMY: ascetyczne Storm Corrosion, fenomenalne Mars Volta, stary i nowy Galahad, wielobarwne Small Faces, przekrojowego Philipa Glassa oraz DVD z Teatru Śląskiego.

PONADTO: Sprawdzamy steampunkowe plany Clive’a Nolana, słuchamy ulubionych płyt Jordana Rudessa, szukamy źródeł zappowskiego „Zoot Alures” i przeglądamy kolejne klony Emerson, Lake & Palmer.

Fotografia na okładce: Tomasz Sikora

Płyta do magazynu dołączona dzięki sklepowi Takt24.pl i firmom Takt oraz Audio Cave.