KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU
CD! Józef Skrzek Archives – unikatowe nagrania z obszernego, prywatnego archiwum lidera SBB. Muzyka elektroniczna, klasyczne utwory w nowych wersjach, eksperymenty.
PAUL MCCARTNEY: Eks-Beatles nie zwalnia tempa i proponuje zupełnie nową płytę. Piotr Korycki rozkłada ją na czynniki pierwsze.
THE DOORS: Jim Morrison skończyłby w grudniu 2013 r. siedemdziesiąt lat. Przyglądamy się karierze jego zespołu od nie zawsze oczywistej strony oraz prezentujemy ekskluzywny fragment książki o wydawcy zespołu, firmie Elektra.
AIRBAG: Norweskie współczesne wcielenie Pink Floyd opowiada Przemkowi Siwikowi o swojej najnowszej płycie i niezmiennym procesie twórczym.
FOTONESS: Zapomniana karta historii polskiego rocka we wspomnieniach Marcina Ciempela i Tomasza Lipińskiego – przesłuchuje Bartosz Leśniewski.
BLACK NOODLE PROJECT: O ewolucji z zespołu koncertującego w studyjny projekt i nie słuchaniu rocka progresywnego opowiada lider grupy, Jeremie Grima.
CANTERBURY: Krzysztof Pabis pokazuje mniej oczywiste rejony Sceny Canterbury – solowe płyty artystów znanych z wielkich (i mniejszych) zespołów oraz albumy z muzyką kanterberyjską nagrane… poza Canterbury.
NORWEGIA: Jaka była scena muzyczna w Norwegii lat 70.? Jakie zespoły są warte uwagi, a jakich lepiej unikać? Jak wyglądała trasa Junipher Greene po Polsce? Na pytania odpowiada Jarosław Sawic.
CELESTE: Piotr Chlebowski o kolejnej ważnej formacji włoskiego rocka progresywnego – choć w ich wypadku określenie „rock” jest zdecydowanie zbyt ciasne…
SOFT MACHINE: Aleksander Filipowski o złożonej płycie bardzo złożonej grupy: Soft Machine i legendarna „Third”
RECENZUJEMY: energetyczne trio Levin Minnemann Rudess, Steven Wilson w wersji mini, folkowa Spirogyra, koncertowy King Crimson, zremasterowany Yes oraz library music na czarnych płytach. I wiele więcej – ponad 100 recenzji!
PONADTO: Czekamy na stare-nowe nagrania Queen, sprawdzamy co to jest Tatvamasi, witamy King Crimson i słuchamy płyt Caravan.
Fotografia na okładce: Redferns