O nas

„Lizard” ukazuje się nieprzerwanie od 2010 roku. To jedyne na polskim rynku czasopismo poświęcone szeroko rozumianej klasyce rocka. Podstawowym założeniem magazynu jest – z jednej strony – przypominanie najważniejszych osiągnięć i postaci z historii muzyki rockowej, a z drugiej – odkrywanie zjawisk, zespołów i płyt często niesłusznie zapomnianych, których prekursorskie znaczenie dla rozwoju różnych gatunków muzyki ujawniło się dopiero po wielu latach. Nie zapominając o rockowym mainstreamie, staramy się więc oddać sprawiedliwość wykonawcom niszowym, niedocenianym geniuszom i innowatorom.

Cechą wyróżniającą nasz kwartalnik spośród innych periodyków o muzyce jest tematyczny eklektyzm. Choć na naszych łamach prym wiedzie rock w różnych odmianach stylistycznych, nie zapominamy też o jazzie, muzyce fusion, funku, bluesie, soulu czy awangardzie. W poszczególnych numerach znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy brzmień progrockowych spod znaku King Crimson czy Pink Floyd, jak i fani starej psychodelii w stylu Vanilla Fudge oraz Jefferson Airplane.

Jesteśmy swego rodzaju czasopismem historycznomuzycznym, jednak nie zamykamy się na współczesność, poświęcając sporo miejsca zespołom i wykonawcom działającym w XXI wieku. Obserwujemy nowe zjawiska w muzyce, śledzimy polską scenę niezależną, relacjonujemy współczesne festiwale i koncerty. Wierzymy, że dobra muzyka jest jedna, niezależnie od czasu powstania czy podziałów gatunkowych.

Zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego magazynu oraz do odwiedzania profilu „Lizarda” na Facebooku. Jednocześnie zachęcamy, by zaopatrywać się w kwartalnik bezpośrednio w sklepie internetowym wydawcy.