KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU
Premiera: 19.07.2013
CD! Tenebris – dwadzieścia lat progresywno-metalowej wędrówki zamknięte w ośmiu utworach.
DEEP PURPLE: Ian Gillan i Don Airey opowiadają Pawłowi Piotrowiczowi o nowej płycie, Roger Glover pisze pamiętnik ze studia, a ponadto śledzimy pierwsze związki Jona Lorda z orkiestrą.
JAZZ Q: Łukasz Hernik w korespondencji prosto z Pragi. Legenda czeskiego jazz-rocka powróciła z nowym albumem, o którym opowiedział nam Martin Kratochvil.
NOSOUND: Giancarlo Erra mówi Przemkowi Siwikowi o nastrojach, planach i mieszkaniu w Wielkiej Brytanii. A wszystko z okazji premiery nowego albumu jednej z najciekawszych grup z kręgu post-progresywnego rocka
MILES DAVIS: Jazzowa wrażliwość i rockowa energia? Barnaba Siegel śledzi najbardziej ekscytujący okres w działalności muzyka.
PETER HAMMILL / VDGG: Spoglądamy na wieloletnią karierę Petera Hammilla z nieco innej perspektywy: zamiast wnikać w muzykę, zwracamy uwagę na słowa.
PICTURES OF THE CITIES: Muzyka wiąże się nierozerwalnie z miejscem, w którym powstaje. O ważnych płytach i ważnych miastach pisze Jarosław Sawic.
JIMI HENDRIX: Wędrówki po studyjnych przygodach część druga – Błażej Budny spogląda na dwa ważne single.
SUCK: Piotr Chlebowski sprawdza kolejny zespół jednej płyty. Tym razem najbardziej buntownicza i energetyczna grupa, jaka kiedykolwiek pojawiła się w RPA.
CAT STEVENS: Nagrał wiele przebojów, po czym wykonał zaskakującą stylistyczną woltę. Przypominamy, jak powstawał „Foreigner”.
RECENZUJEMY: oczekiwany Lizard, zaskakujące Light Coorporation, koncertowego Paula McCartneya, bluesowy duet Beth Hart i Joe Bonamassy, rock z Kenii, radiowy Nurt oraz akustycznego Hazlewooda z wąsem. PONADTO: Sprawdzamy, co u Flaming Lips, przypominamy flirt Toto z filmem, oglądamy zdjęcie Jerzego Piotrowskiego i przeglądamy okładki Storma Thorgersona. Fotografia na okładce: Redferns