Marcin Ślusarczyk Quartet, czyli Twarze krakowskiego jazzu

Miło nam poinformować, że zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Twarze krakowskiego jazzu, który organizowany jest wraz z Radiem Kraków dzięki wsparciu Związku Artystów Wykonawców STOART.

M.Ślusarczyk1

W niedzielę 26 marca o godz. 20 w Studio im. R. Bobrowskiej wystąpi kwartet saksofonisty Marcina Ślusarczyka z Wojciechem Groborzem na fortepianie, Wojciechem Szwugierem na kontrabasie i Grzegorzem Masłowskim na perkusji. Ślusarczyk to wybitny krakowski saksofonista średniego pokolenia. Były bliski współpracownik, przyjaciel i kontynuator legendarnego Janusza Muniaka, z którym grał dwadzieścia lat w Klubie u Muniaka i na wielu scenach. Jego myśl muzyczna łączy piękna tradycję środka jazzu z zaskakującymi, nowatorskimi elementami.
Ślusarczyk od lat uczy saksofonistów jazzowych w krakowskiej Akademii Muzycznej, współpracował z wieloma wybitnymi jazzmanami z Polski i zagranicy. Pianista Groborz to już legenda polskiego fortepianu jazzowego. Od ponad 40 lat aktywny jako lider i współpracownik rożnych słynnych polskich grup jazzowych jak Extra Ball, zespołów Jana Ptaszyna Wróblewskiego czy Henryka Majewskiego, a szczególnie Jazz Band Ball Orchestra, z którym gra od 30 lat. Wykształcił cale rzesze doskonałych polskich pianistów. Dwaj pozostali członkowie kwartetu Marcina Ślusarczyka – basista Wojciech Szwugier i perkusista Grzegorz Masłowski to utalentowani i znani z wielu scen jazzowych przedstawiciele młodego pokolenia.

Organizatorami wydarzenia są Cracovia Music Agency oraz  Fundacja My Polish Heart. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1950680861816726/