Na pierwszy ogień… 23 sierpnia 2011

El-Eminence Festival

El-Eminence Festival

Dzisiaj wydanie w dużym stopniu elektroniczne.

  • Metal Mind przygotowuje święto dla fanów polskiej elektroniki. 30 października w warszawskiej Stodole w ramach El-Eminence Festival wystąpią: Józef Skrzek & Steve Schroyder, Władysław Komendarek, OMNI oraz Agressiva 69. Ten szalony zestaw nazwisk nie jest wcale tak przypadkowy, jak mogłoby się wydawać. Część wymienionych wykonawców doczeka się bowiem w październiku nowych wydawnictw, które stały się doskonała okazją do występów na żywo.
  • Władysław Komendarek przygotował dwupłytowy album “Przestrzenie przeszłości”, na który składa się 154 minuty najważniejszych kompozycji artysty. Ta kompilacja to doskonałe podsumowanie dotychczasowej twórczości ex-klawiszowca Exodusu, zderzające w sobie elementy klasycznie pojętej elektroniki, rocka progresywnego i czego-się-tylko-da. “Przestrzenie…” ukażą się 10 października.
  • Tydzień później swoją premierę będzie miała trzecia płyta muzyków OMNI, zatytułowana “tOMEk Beksiński”. Pod szyldem OME oprócz muzyków tworzących tą – zapomnianą nieco – legendę polskiej elektroniki pojawia się Maciej Januszko, wokalista zespołu Mech. Ich wspólny materiał będzie się składał z dziesięciu kompozycji do tekstów Tomasza Beksińskiego.
  • Agressiva 69 również nie próżnuje. Powróci pod koniec roku albumem “Republika 69″, zawierającym covery pewnego doskonale znanego zespołu, którego szczyt popularności przypadł na pierwszą połowę lat 80…