Lizard 5 (zima 2011)

Lizard 4(5)/2011

Lizard 4(5)/2011

NUMER WYPRZEDANY

Premiera: 14.12.2011

CD! Polskie nowości i nie tylko: Abraxas, Klan, Hipgnosis, Millenium, Joseph Magazine, Apple Bells, Figuresmile, Landscape, Tune i Piotr Wójcicki.

TONY LEVIN: Prosto z trasy „Two of a Perfect Trio” rozmowa o nowym albumie tria Levin/Torn/White i bogatej karierze muzyka. Pyta Łukasz Hernik.

PINK FLOYD: Świeże wypowiedzi Watersa i Gilmoura, recenzje najnowszych reedycji, unikatowe zdjęcia i przegląd najdziwniejszych wydań „Dark Side…”

STEVEN WILSON: Gosia Arabska sprawdza, na czym polega wdzięczność przy tonięciu. Lider Porcupinee Tree zdradza także, czemu nie słucha Riverside.

HIPGNOSIS: O tajemniczym zespole i ich trzeciej płycie mówi tajemniczy SeQ, odpowiadający na pytania niezbyt tajemniczego Przemka Siwika.

ANATHEMA: Vincent Cavanagh tłumaczy, czemu „Falling Deeper” to doskonała płyta na jesień. Zdradza także plany zespołu na przyszły rok.

SOFT MACHINE LEGACY: Andrzej Dorobek szuka źródeł i inspiracji Soft Machine – z pomocą Johna Marshalla i Roya Babbingtona.

KLAN: Andrzej Poniatowski i Marek Ałaszewski wspominają czasy, w których nagrano „Senne wędrówki”, wydany właśnie zbiór archiwaliów polskiej legendy rocka.

AREA: Jeden z najbardziej niepokornych, nietypowych i intrygujących zespołów lat 70. w najbardziej nietypowym artykule naszego pisma. Jarosław Sawic prezentuje zespół od A do Z.

ARZACHEL: Piotr Chlebowski kontynuuje swoją podróż po zespołach jednej płyty. Tym razem album, który powstał w jedno popołudnie.

RECENZUJEMY: prog-metalowi wirtuozi z Wielkiej Brytanii (Haken) i Polski (Joseph Magazine), neoprogresywna Arena, folkowy Tudor Lodge, Abraxas na złotych płytach, biografie polskich jazzmanów oraz trzy płyty z muzyką Krzysztofa Komedy.

PONADTO: Rozmawiamy z kosmicznym Władysławem Komendarkiem, sprawdzamy najlepsze albumy fusion, opisujemy muzykę na głos i kontrabas oraz NIE piszemy o kilku płytach…

Fotografia na okładce: Michael Ochs Archives / Getty

Płyta do magazynu dołączona dzięki sklepowi Takt24.pl i firmom Takt oraz Audio Cave.