Lizard 8 (jesień 2012)

Lizard 8 (jesień 2012)

Lizard 8 (jesień 2012)

 KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU

Premiera: 15.10.2012

CD! Autumn Breeze – na długie, jesienne wieczory dziewięciu artystów z całego świata. Grają m.in. Echolyn, Chad Wackerman, Landmarq, Alternative 4 oraz I and Thou.

HAWKWIND: Dave Brock mówi o postępie techniki, najnowszej płycie zespołu oraz… tłumaczy się Gosi Arabskiej z nadbagażu.

CHAD WACKERMAN: Perkusista znany ze współpracy z Frankiem Zappą mówi o swoim najnowszym wydawnictwie, ulubionych muzykach i kontrowersyjnych nagraniach ze swoim dawnym mistrzem.

NO-MAN: Lider jednej z największych atrakcji koncertowych tego lata w Polsce zgłębia meandry bogatej kariery zespołu oraz zdradza przyszłość projektu Henry Fool.

THE FLOWER KINGS: Wojciech Lewandowski spogląda na najnowsze wcielenie grupy pod wodzą Roine Stolta.

RUSH: Tegoroczny premierowy materiał Rush to doskonała okazja, by spojrzeć na przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość grupy. Rozgląda się Michał Wilczyński.

ARCHIVE: Danny Griffiths o szczegółach najnowszej płyty progresywnego kolektywu. To podobno „tylko” piosenki o miłości…

NIEDOKOŃCZONA PROGRESJA: Przeglądamy wydawnictwa, które nie ukazały się w momencie swojego nagrania. Sprawdzamy zapomniane taśmy takich artystów, jak Jethro Tull, The Who, Jimi Hendrix, Frank Zappa czy The Beatles.

FINLANDIA: Jarosław Sawic zaprasza na podróż do Finlandii lat 70., gdzie muzyka rockowa mieszała się z jazzem, a grupom Tasavallan Presidentti i Wigwam żyło się dostatniej.

TOMORROW: Kolejny zespół jednej płyty, jaki opisujemy, to pierwszy poważny projekt Steve’a Howe’a. Piotr Chlebowski opisuje psychodeliczny świat końca lat 60.

YES: Czterdzieści lat po nagraniu przyglądamy się jednej z najważniejszych płyt w dziejach muzyki rockowej: „Close to the Edge”.

RECENZUJEMY: wciągające Dead Can Dance, psychodelicznego Ulvera, odnaleziony Can, diabolicznego Zorna i kosmiczne DVD Steve’a Hillage’a.

PONADTO: Subiektywnie oceniamy płyty Marillion, przypominamy postać Tomasza Beksińskiego, sprawdzamy co nowego u Galahad i rozważamy, dlaczego ludzie nie chodzą na koncerty polskich wykonawców.

Fotografia na okładce: Redferns

Płyta do magazynu dołączona dzięki sklepowi Takt24.pl i firmom Takt oraz Audio Cave.