Lizard 14 (wiosna 2014)

Magazyn Lizard numer 14 wiosna 2014  KUP ARCHIWALNE NUMERY MAGAZYNU

W końcu! Z “lekkim” poślizgiem nadszedł wiosenny numer Lizarda. Jest jak zawsze – mocno rockowo i mocno progresywnie. A co w środku i na CD?

CD! Kscope – najlepsze nagrania z najlepszej post-progresywnej wytwórni. Anathema, Gazpacho, Blackfield i wiele innych!

YES: O nowej płycie, nagrywaniu „Fragile” oraz innych projektach mówią Steve Howe i Geoff Downes – wciąż koledzy w Yes, do niedawna koledzy w zespole Asia.

CARAVAN: Sebastian Żwan sprawdza, w jakiej formie są czołowi przedstawiciele sceny Canterbury.

TRANSATLANTIC: Dla jednych porywający, dla innych najnudniejszy zespół świata. O budzącej emocje supergrupie pisze Wojciech Lewandowski.

ELOY: Frank Bornemann podsumowuje swoją karierę, cieszy się z wydanego właśnie albumu koncertowego i z nostalgią spogląda w przeszłość.

BLUE NOTE: Świętujemy 75-lecie jednej z najważniejszych wytwórni jazzowych wszech czasów – jej płyty były bardzo chętnie słuchane przez całe rzesze progresywnych muzyków, a okładki… sami zobaczycie.

AMON DUUL II: Jarosław Sawic spogląda na jeden z najważniejszych zespołów krautrockowych przez pryzmat ich dwóch pierwszych, najlepszych płyt.

CELESTE: Piotr Chlebowski tym razem szuka zespołu jednej płyty we Francji. I znajduje jedną z najciekawszych, choć zupełnie zapomnianych grup tamtego czasu.

THE WHO: Płyta i zespół, które wciąż nie doczekały się w Polsce należnej atencji. Staramy się to zmienić, pisząc i o albumie, i o filmie „Tommy”

RECENZUJEMY: rockowego Mike’a Oldfielda, elektronicznego Vangelisa, senne Gazpacho, psychodeliczny Hapshash & Coloured Coat oraz muzykę filmową Andrzeja Korzyńskiego. Ponad 100 recenzji!

PONADTO: Witamy oryginalny skład SBB, przyglądamy się filmowemu Hendrixowi i sprawdzamy, które płyty Jethro Tull najlepiej przetrwały próbę czasu.